Kus Barmański I Stopnia

Do kogo kierujemy kurs: Kurs skierowany jest do osób, które ukończyły pierwszy moduł szkoleń, oraz tych które chcą zdobyć i rozwinąć swoje umiejętności w pracy za barem. Ten kurs to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim poznanie profesjonalnego serwisu zgodnie z naszą techniką „Nauczanie poprzez działanie” w naturalnym środowisku barowym. Kurs umożliwia poznanie zasad miksologii, towaroznawstwa oraz technik sprzedaży, nauczy umiejętności oraz wiedzy wymaganej w barach, restauracjach, hotelach oraz klubach nocnych o standardach międzynarodowych.

Organizacja zajęć: Czas trwania kursu: 60 h (godzinny poranne lub popołudniowe)
Kursu podzielony jest na część teoretyczną w formie wykładów multimedialnych oraz część praktyczną z użyciem alkoholi i ingrediencji bezalkoholowych, znanych marek.

Materiały: każdy uczestnik kursu otrzymuje specjalnie przygotowane vademecum barmana oraz zestawienie receptur klasycznych koktajli.

Egzamin: w formie teoretycznej i praktycznej z możliwością nieodpłatnej poprawy w przypadku niezdania któregokolwiek z egzaminów.

Dyplom: uczestnik po zdaniu egzaminów otrzymuje prestiżowy Dyplom Cocktail Concept Akademii Miksologii i Doradztwa Gastronomicznego w języku polskim oraz angielskim.

Program kursu obejmuje:

1. Zawód barmana
Organizacja i techniki pracy za barem
2. Terminologia i zastosowanie sprzętu barowego
Rodzaje szkła, miary barowe, urządzenia mechaniczne, przybornik barmana
3. Alkoholoznawstwo
Podział alkoholi według światowych standardów
Zarys technologii napojów alkoholowych
Towaroznawstwo
4. Miksologia – nauka o napojach mieszanych
Rodzaje cocktaili
Techniki komponowania cocktaili
5. Garnish – dekoracje napojów przy pomocy owoców i warzyw
6. Obsługa gościa przy barze i stoliku
7. Prezentacja alkoholowa – degustacja
8. Egzamin

Kursy obejmują pełną degustację alkoholi wysokoprocentowych, w związku z tym przeznaczone są dla osób, które ukończyły 18 lat.

Koszt Kursu
600 zł/osoba

Cena zawiera: materiały dydaktyczne, dyplom,
przerwę kawową, konsultację pozaszkoleniową